ورود به پنل کاربری
اخبار > برنامه‌های مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در هفته قرآن و دانشگاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر شعاعی مطرح کرد:

برنامه‌های مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در هفته قرآن و دانشگاه

به گزارش ایحا، مدیر مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در گفت و گویی ضمن تشریح بخشی از برنامه‌های تدوین شده برای اجرا در هفته قرآن و دانشگاه، گفت: در حقیقت در این هفته بایستی از ظرفیت‌های قرآنی دانشگاه ها جهت گسترش هر چه بیشتر فرهنگ قرآنی در جامعه بویژه در دانشگاه‌ها استفاده کرد و بهترین فرصت برای فرهنگ‌سازی قرآنی است.
وی افزود: دانشجوی ما باید آنچنان با قرآن مانوس شود که قرآن و آموزه‌های آن را کاربردی در زندگی خود بداند و خود را لحظه به لحظه مخاطب و مأنوس با قرآن کند.
دکتر شعاعی در مورد برنامه‌های مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برای هفته قرآن و دانشگاه، اظهار داشت: بخشی از برنامه های مورد نظر از سوی ستاد دانشگاه بصورت مستقیم و برخی توسط دانشکده های علوم قرآنی برگزار می شود.
این قاری بین المللی ادامه داد: با توجه به اینکه هفته قرآن و دانشگاه به مناسبت رحلت علامه طباطبایی نام‌گذاری شده نشست تدبر در قرآن با عنوان «بازشناسي مباني و روش تدبر در قرآن با تأكيد بر ديدگاه علامه طباطبايي» پنج شنبه ۲۲/۰۸/۹۹ بعد از نماز مغرب و عشاء در منزل علامه طباطبايي برگزار می شود.
وی برگزاري نشست با كارشناسان فرهنگي قرآني را از دیگر برنامه هاي پيش‌بيني شده عنوان کرد و افزود: این نشست چهارشنبه ۲۱/۰۸/۹۹ ساعت۹:۳۰ برگزار می شود.
دکتر شعاعی به برخی برنامه هاي پيشنهادي براي اجرا در دانشكده‌های علوم قرآنی اشاره کرد و بیان داشت: «فضاسازي قرآني با نصب بنر، پيام هاي قرآني و پوستر در فضای دانشکده و فضاي مجازي»، «برگزاري مسابقه حفظ سوره یا سور منتخب»، «ارسال پيامك قرآني به دانشجويان، اساتيد وكاركنان»، «برگزاري مسابقه هنري و ادبي با موضوع قرآني با اهدای جوايز به آثار برتر» و «ديدار با خانواده شهداي قرآني(درصورت فراهم بودن شرایط)» برخی از پیشنهادها است.
وی «برگزاري كارگاه يا نشست قرآني براي دانشجويان(حضوري يا مجازي) متناسب با وضعيت دانشجويان در دانشكده ها»، «برگزاري نشست تخصصي با محوريت آيات كاربردي قرآن كريم ويژه كاركنان با حضور اساتيد قرآني دانشكده با رعايت پروتكل هاي بهداشتي» و «برگزاري برنامه هاي مشترك با صدا و سيماي استان و پخش زنده(كرسي تلاوت، نشست تخصصي، جلسات گفت و گوي قرآني و...) با معرفي نخبگان قرآنی دانشگاه» را نیز از دیگر پیشنهادها عنوان کرد.


٠٨:٤٨ - چهارشنبه ٢١ آبان ١٣٩٩    /    عدد : ٤٧٤٤    /    تعداد نمایش : ٢٧٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج